Театральний гурток «Дзеркальце»




Дуже важлива інформація в наш час. Подивіться, будь ласка, та будьте всі здорові. Мирного нам всім неба! 




      




Війна торкнулася своїм чорним крилом  нашого мирного життя і назавжди його

 змінила. Але ми не здаємося. Працюємо на своєму фронті, допомагаємо, як

 можемо. На початку весни ми плели маскувальні сітки, а зараз беремо участь у

 благодійних фестивалях та конкурсах, частина коштів з яких або всі кошти 

 (залежно від фестивалю) перераховується на потреби ЗСУ та громадянам, які

 постраждали під час війни. Ми не можемо бути осторонь. Ми віримо у нашу

 Перемогу і долучаємося до неї!

Наші досягнення:

-  Всеукраїнський конкурс «Битва жанрів IV» (березень)

     Лауреат 1 ступеня  -  Колісник Сніжана




-  Всеукраїнський Благодійний Фестиваль Мистецтв «Паляниця Фест» (травень)

     І місце – Козирєва Крістіна

     І місце – Колісник Сніжана





-  XXXVIII Двотуровий міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Зіркова весна» (травень)

    Лауреат І премії – Таранков  Данило




-  Благодійний міжнародний фестиваль-конкурс «Доброго вечора, ми з України!» (Україна - Грузія) (травень)

    Лауреат 1 премії – Колісник Сніжана

    Лауреат 1 премії – Козирєва Крістіна

    Лауреат 1 премії – Чубар Олександра

    Лауреат 2 премії – Таранков Данило







-   І Дистанційний Всеукраїнський Благодійний фестиваль-конкурс «Разом до Перемоги» («Art inspires victory») (травень)

    Лауреат 1 ступеня – Колісник Сніжана




 

Працюємо далі!


https://youtu.be/nnE3NkPADaQ




Це необхідно знати!









                         

  

Історія України за 5 Хвилин

https://www.youtube.com/watch?v=BhuWhgS_HlA



 Цікавинки про наших предків

              Кошовий отаман Іван Сірко

Як гадаєте, що Сірко робив у Франції, чекаючи оплати від Мазаріні? От як гадаєте? Пиячив? Гульдебасив? Ні. Іван Сірко читає в Сорбоні лекції латиною з історії Польщі та Руси-України.

Лекції!! Латиною!! В Сорбоні!! Вчить французьких студентів.

Сірко (Серко) Іван Дмитрович (1610-1680). Найславетніший кошовий отаман Запорізької Січі родом з м. Мерефи сучасної Харківської області (за іншою версією - з Поділля), національний герой Франції, який не програв жодної з 244 битв, у яких брав участь. Кошовий отаман Іван Сірко – унікальна видатна особистість. Талановитий полководець лускав неприступні фортеці, як насіння. Обирався козаками (а козакам, точно як нам, спробуй догодити) 12 разів !! кошовим отаманом. Перший політичний в’язень (якого запроторили в тюрму в Сибір), якого на вимогу європейських країн російський цар повернув із Сибіру на Січ. Турецький султан так боявся Сірка і його походів, що видав указ у всіх мечетях молитися про смерть українця… Сірко з українським козацьким військом допоміг завершити в Європі 30-літню війну. 5 років ‼французи не могли повернути собі фортецю Дюнкерк. Найняли Сірка з козаками за високу плату, з умовою Сірка, що французи не будуть вмішуватися. Два дні козаки ходили навколо фортеці, вивчали місцевість і розробляли план. На третій день козаки взяли фортецю за кілька годин без єдиного пострілу і повернули її французам. Мушкетери вигукували «віват» козакам і підкидали свої капелюхи. Сірко поселився в Парижі і сказав, нікуди не поїду, поки не заплатите. Французькі гвардійці дорікнули Сірку, що вони воюють за честь і славу, а козаки - за гроші. Відповідь прозвучала миттево - кожен воює за те, чого йому бракує.

Через 132 роки після смерті Сірка його мощі використовував фельдмаршал Кутузов перед Бородинською битвою 1812 р., щоб надихнути російську армію, а у 1966 р. президент Франції генерал Шарль де Голль поклав квіти до пам'ятника великому українському козаку в Києві, який у 1646 р. допоміг французам зробити те, що було не під силу "чотирьом мушкетерам короля" з роману Олександра Дюма.

- німецькі джерела називали його “Цирка";

- росіяни - "Сєрко";

- французи - "Сіро";

- турки і татари - "Урусшайтан" (“руський чорт”), а туркені-матері лякали своїх дітей його ім'ям;

Насправді, Сірко - це козацький псевдонім, що означає "вовк".

Пам'ятаємо та пишаємося своїм корінням! 


Всім ПРИВІТ! Перед Новорічними святами хочу з Вами поділитися дуже цікавою та корисною інформацією. Отже!...

Як прикрасити дім в українському стилі на Новий Рік та Різдво



Щоби прикрасити будинок до новорічних свят — багато зусиль не треба. Купляєш набір ліхтариків, скляні іграшки та ялинку та ще кілька сніжинок — і декорації готові. Але, якщо хочеш вигадати незвичні прикраси та створити в будинку особливу атмосферу, то доведеться запастися різними матеріалами, ідеями та вільним часом. Знадобиться й наша стаття, якщо ви вирішили прикрасити будинок до Нового Року в українському етнічному стилі.                                                                                                        Ми підготували добірку ідей, які можуть допомогти втілити задумане в життя.

Як прикрасити ялинку

Варіант № 1: Імбирне печиво. Зі звичайного пісочного тіста виліпити святкові фігурки. Це можуть бути Миколайчики, янголи, різні звірі та казкові істоти, сніжинки та зірки. Зробіть маленькі отвори в печиві для нитки, а вже потім випікайте. Коли печиво приготується й охолоне, одягніть його на нитки, та покрийте цукровою глазур’ю. Уже далі, коли і глазур висохне — можна розмалювати її харчовим барвником. Або ж зразу прикрашати печивом ялинку.

Варіант № 2: Прикраси з паперу. Вирізати паперові святкові елементи: сніжинки, янголів, зірочки, крила. Покрити папір легким шаром чорного чаю, щоби той став схожим на старий пергамент. Просушити, та розмалювати пензлем із фарбою одного кольору.

Варіант № 3: Іграшки з дерева. Якщо не вмієте вирізати з дерева, можна просто замовити круглі пусті форми для іграшок і розфарбувати їх стійкими кольоровими фарбами. Світле дерево, на якому намальовані білі, зелені, червоні чи блакитні візерунки — виглядатиме стильно і прикрасить вашу ялинку.

Варіант № 4: Ляльки з тканини. Для цього знадобиться вата, різнокольорова тканина, ножиці та нитки, ґудзики та всілякі стрічки для прикрас. Кольори матеріалів залежать від того, яких персонажів ви збираєтеся робити.

Варіант № 5: Поставити замість ялинки сніп. Зв’язати сніп із сіна, прикрасити його різнокольоровими стрічками. Так, як це робили українці до появи святкової ялинки в домі. Такий сніп називали Дідухом. Він був символом гарного врожаю, достатку, родинного щастя. Також, дідух символізував дух наших предків.









Як прикрасити вікна

Варіант № 6: Прикрасити штори. Якщо не хочете клеїти нічого на вікнах — можна розмістити прикраси на шторах. Це можуть бути дерев’яні чи скляні іграшки, паперові прикраси чи ліхтарики.

Варіант № 7: Візерунки з паперу. Просто вирізаєте з білого паперу новорічні візерунки, покриваєте їх клеєм та прикріплюєте на вікно.

Варіант № 8: Підвісити прикраси над вікном. Це можуть бути іграшки, зроблені із соломи чи вишиті рушники. Ляльки з тканини чи вінки з засушених квітів.

Варіант № 9: Зробити з вінок із соломи, а не з ялинки. Прикрасити його калиною, дерев’яними іграшками чи медовим печивом, цілими волоськими горіхами.

Варіант № 10: підвісити над дверима ліхтарики чи свічки, зробити іграшку у вигляді різдвяної зірки.

Як прикрасити святковий стіл

Варіант № 11: Дерев’яний або глиняний посуд. Такий можна знайти на базарах, ярмарках чи в спеціальних магазинах. Додавати в такому посуді каші, м’ясні страви, супи, вареники.

Варіант № 12: Вишита скатертина. Якщо немає цілої вишитої скатертини, то можна застелити просту білу. А поверх неї покласти вишитий рушник чи серветки з орнаментом.

Варіант № 13: Декор. На кожну тарілку, на серветці, можна покласти розмальоване медове печиво. Між посудом, на дерев’яних дощечках, покласти гілки калини, яблука, цілі волоські горіхи.

Варіант № 14: Освітлення. Візьміть звичайні білі великі свічки та запаліть їх на святковому столі. Можна поставити їх на дерев’яних дощечках, на блюдечка чи в прозорі склянки.


Решта новорічного декору

Варіант № 15: Різдвяний павучок. Його можна зробити із соломинок, сірників або інших схожих за формою матеріалів. Краї соломинок потрібно склеювати між собою, щоби разом вони утворили прикрасу: трикутник, квадрат, ромб, павучка, зірку. Потім, ці прикраси можна підвісити над вікном, на ялинку чи над дзеркалом. Кріпляться прикраси тонкою прозорою ниткою. А якщо виберете матеріал — солому, то її також можна нанизати на нитку. Тоді іграшка краще триматиме форму.


Головна ідея декорування дому в етнічному стилі — це відмовитися від куплених іграшок, а змайструвати все самостійно, використовуючи підручні матеріали.

(автор Вікторія Демидюк)

А, як ви прикрашаєте будинок до Нового Року?




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу